TRAMÍN ČERVENÝ- pozdní sběr 2016 | suché bílé víno

Kód: 29155
190 Kč / ks 157,02 Kč bez DPH

Tramín

Tramín červený (Gewürztraminer, Roter Traminer, Savagnin rosé) - původ není jednoznačný, podle genové analýzy vznikl volným křížením révy lesní a pak se významně podílel na vzniku evropských odrůd. Patří tedy k nejstarším odrůdám. U nás se prokazatelně pěstoval po celé 20. století, ale vždy jenom v omezeném rozsahu. 

Barva bývá sytě žlutá až zlatavá. Vůně výrazně aromatická, po konvalinkách a akátu. V chuti je vysoce extraktivní, výrazně květinové, s nižším obsahem kyselin. Plné, v koncovce chuti až kořenité. Z dobře vyzrálých hroznů je vhodné pro delší uchovávání. Vhodné k výraznějším úpravám ryb a drůbeže a k méně výrazným úpravám červených mas.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vinařství Igor Herzán 

Náš příběh
Tradiční rodinné vinařství  Prušánky...............
 

Jsme rodinné vinařství sídlící v největší vinařské obci Velké Bílovice s provozovnou v obci Prušánky, část Podsedky.

Náš vinařský rod působí po mnoho generací. Za všechny bych rád zmínil dědu Oldřicha Herzána, se kterým chodil do vinohradu můj otec Oldřich Herzán mladší. Stejně jako můj otec chodil se svým otcem do vinohradu, začal jsem i já - Igor Herzán svého otce doprovázet. V roce 1996 jsme společně se svým otcem vysadili nové vinice a začali jsme spolu podnikat. Naše vinařství realizovalo za poslední roky řadu investic, které mají za úkol zmodernizovat a zefektivnit výrobu, např. vybudování provozovny na zpracování vlastní produkce a k uskladnění vína.

V současnosti naše vinice tvoří plochu o celkové výměře 13 ha (75 tis. hlav ), rozprostírající své části v katastrálním území Velké Bílovice, ve vinařské podoblasti Velkopavlovické ve viničních tratích Dlouhá Hora, Široká Hora a dale se vinice rozprostírají v katastrálním území Prušánky, vinařská podoblast Slovácko ve viniční trati Ulehle.

Naše vinice leží v nadmořských výškách od 185m do 176m. Klimatický region je velmi teplý, suchý, s pruměrnou roční teplotou cca 10-11°C a srážkovým úhrnem kolem 500-600mm.

v+şno_tramin

Doplňkové parametry

Kategorie: VÍNA & ČAJE
Hmotnost: 1 kg
Pozdní sběr suché: alkohol 12,5%, zbytkový cukr 7,6 g/l, kyselina 4,4 g/l, šarže 6A/2016
Barva: : sytě žlutá až zlatavá
Vůně: : výrazně aromatická, po konvalinkách a akátu
Chuť: : plná, extraktivní, kořenitá s nižším obsahem kyselin, často se zbytkovým cukrem

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: