WOOD WICK CANDLES

 


 

SVÍČKY S DŘEVĚNÝM KNOTEM |  WOOD WICK  CANDLES

 


 

SEZNAMTE SE SVÍČKAMI WOOD WICK

Na úvod si položme otázku, co je to vlastně Wood Wick svíčka? Jedná se o elegantní svíčku, která má místo klasického knotu z bavlny či jiné tkaniny knot vyrobený ze dřeva. Ten totiž dokáže po zapálení svíčky vytvořit jedinečný zvukový efekt ve formě praskajícího dřeva, rázem si tak budete připadat jako byste seděli v lenošce u hořícího krbu nebo se bavili s přáteli u táboráku pod širým nebem. Svíčky typu Wood Wick se začaly vyrábět v USA, kde si získaly značnou oblibu a jejich nesporné kouzlo si můžete díky JCandles vychutnat i Vy.

WOOD-WICK_CANDLES

Kolekce Wood Wick svíček JCandles se ručně vyrábí jen z těch nejkvalitnějších materiálů, pojďme si o nich něco povědět. Samotný vosk našich svíček je tvořen kombinací přírodních rostlinných a sójových vosků z Anglie. Na jejich obarvení je poté použito barvivo známé německé společnosti Bekro, jejíž produkty využívá mnoho profesionálních výrobců svíček z celé Evropy.

Samotné knoty byly vyrobeny přímo v USA, to ze dřeva, které bylo získáno z šetrně obhospodařovaných lesů s certifikací FSC (Forest Stewardship Council). A konečně vonné oleje, které tvoří nádhernou vůni každé svíčky, pochází z předních parfémových domů sídlících ve Francii a Velké Británii. Každá Wood Wick svíčka JCandles se nachází ve skleněném svícnu, který je opatřen silným dnem a splňuje všechny bezpečnostní standardy.


 

JAK PEČOVAT O WOOD WICK SVÍČKU?

U Wood Wick svíčky je pochopitelně potřeba dodržovat obecná pravidla pro zacházení se svíčkami, zde jsou ty nejdůležitější:

  • Svíčka by se měla vždy chránit před průvanem. Otevřená okna nebo dveře mohou narušit celý proces hoření nebo se svíčka vypálí pouze na jedné straně.
  • Svíčky by se měly vždy pokládat pouze na rovný, nehořlavý povrch a v jejich těsné blízkosti by se neměly nacházet žádné hořlavé materiály.
  • Pokud svíčku necháte na přímém světle, může dojít k její deformaci. Proto nenechávejte svíčky na slunci, ani v horkém autě, na zapnutém topení, vyhřátém krbu nebo na jakémkoli podobném zdroji tepla (např. elektronika).
  • Nikdy nepoužívejte k hašení svíčky vodu. Ta totiž ve spojení s horkým voskem prská a může Vám tak způsobit nepříjemné popálení. Nedoporučuje se ani sfoukávání svíčky ústy, nejvhodnějším způsobem uhašení svíčky je proto zamezení přístupu kyslíku (např. pomocí kovového zhášedla), kdy se svíčka sama uhasí.
  • Svíčku je třeba vždy umístit tak, aby na ni nemohly dosáhnout děti a domácí zvířata. Nikdy nenechávejte svíčku bez dozoru a vždy ji při odchodu z místnosti pro jistotu uhaste.

WOODWICK_clanek1_1

Pokud si krásu a vůni Wood Wick svíček chcete užít co nejdéle, máme pro Vás ještě dvě důležité rady:

  • Wood Wick Svíčka má poměrně široký průměr (8,5 cm), proto je vhodné ji zapálit vždy na delší časový úsek, aby se horní vrstva vosku stihla rozpustit rovnoměrně až k okraji sklenice a vytvořilo se voskové jezírko. Pokud se Wood Wick svíčka zapaluje jenom na chvíli (cca do 30 minut), může dojít k vytvoření voskové prohlubně, která pak zkracuje celkovou dobu hoření svíčky.
  • Před každým novým zapálením by se měl dřevěný knot zkrátit na délku 3-5 mm. Prodlouží se tím totiž celková doba hoření a také se zvýší intenzita praskajícího zvuku. Začne-li knot čadit, je třeba svíčku uhasit. Knot se nechá pár vteřin vychladnout a pak je ho možné odlomit nebo odstřihnout, aby svíčka zase mohla hořet tak, jak má.

 

NAŠE VŮNĚ

Vychutnejte si naše vůně naplno.

Wood Wick svíčky JCandles naleznete ve všech našich vonných kolekcích. Můžete se tak osvěžit šťavnatou vůní melounu, uvolnit se pomocí opojné vůně levandulových polí, poznat lahodnou vůni bílého čaje nebo tajemství exotické pačuli, užít si nenapodobitelnou atmosféru letního večera bez komárů nebo si vytvořit pravou Vánoční atmosféru.

Wood Wick svíčky jsou také součástí naší svatební kolekce, proto pokud plánujete svatbu, tak tyto svíčky se mohou stát elegantní dekorací na svatebních stolech, které navíc Vaši svatbu nádherně provoní.

 

 SVATEBNÍ PALETA SVÍČEK WOOD WICK

woodwick_wedding_kategorie2 PLOHLÉDNOUT

 

KOLEKCE SVÍČEK WOOD WICK COLOR INTENSIVE

WOODWICK-NEW-PALLETE-ALL1

PLOHLÉDNOUT

Uložit

Uložit